מידע למשקיע

כל האתגרים
בדרך אל היעד!

מדריך מורחב שיתן לך

פרספקטיבה והבנה בעולם

השקעות הנדל״ן

טיפ מבית טוב

5

מומלץ לשכור עו"ד נפרדים לקונה ולמוכר.

ברכישת דירה ישנו פיתוי משמעותי לשכור את שירותי העו''ד עבור שני הצדדים- המוכר והקונה, אך מומחי בית ממליצים לשכור עו''ד נפרד לכל צד, בשביל למנוע חיכוכים עתידיים וניגוד אינטרסים עסקיים. כאשר עו''ד מחויב ל - 2 הצדדים באותה מידה, הוא לא מסוגל להילחם על זכותו של צד אחד בלבד...

4

אפשר להמתין עם תשלום הריבית עד לאקזיט המושלם.

ההחזר החודשי למשכנתא עומד בערך על 550 ש''ח לכל מאה אלף, בפריסה של 25-30 שנה. כאשר מדובר בדירה להשקעה, פעמים רבות השכירות איננה מכסה את עלות המשכנתא וכך נוצר פער חודשי קבוע. מומחי בית מגלים כי קיימים מסלולים נוספים, עליהם הבנקים מעדיפים שלא תדעו, במסגרתם אפשר להחזיר סכום נמוך בהרבה מידי חודש, או להמתין עם תשלום הריבית עד לאקזיט המושלם.

3

בדיקת שמאות טובה ומקיפה לפני נטילת המשכנתא

בנטילת משכנתא על הדירה, הבנק דורש שמאות ומפנה את הלקוח לרשימת שמאים המאושרת על ידי הבנק. במקרים רבים השמאות הניתנת היא נמוכה מערך הנכס, מה שגורם לכך שהבנק מאשר משכנתא נמוכה יותר, בהתאם לשמאות שניתנה ולא לפי החוזה שנעשה. ברכישת נכס בפרויקט פינוי בינוי, מומחי בית מציעים ליווי מקצועי, במסגרתו מומלץ לקבל שמאות מקדימה, לפני הרכישה, ולהגיש בקשה למשכנתא בהתאם לשמאות.

2

שכר טרחת עו"ד.

שכר טרחה על חוזה רכישה או מכירת דירה עומד בין 0.5% ל - 1% . ישנם עורכי דין שמנצלים את המצב ודורשים אחוז. תמיד ניתן להתמקח ולהוריד את המחיר לחצי אחוז ואף פחות. חברת בית מציעה את המחירים הטובים ביותר לשירות של עו''ד: מחירים נמוכים מחצי אחוז, ולפעמים אף בחינם, עבור לקוחות שמבצעים עסקה דרך חברת בית.

1

אפשרות של דחיית תשלום מס הרכישה:

ברכישת דירה ניתן לדחות את תשלום מס הרכישה, עד לאחר תשלום סך של 50% ממחיר הדירה. עובדה זו משמעותית במיוחד ברכישת דירה להשקעה או בקניית דירה בשיטת 20-80 , אז ניתן לדחות את תשלום מס הרכישה לסוף התהליך ולהרוויח מרווח נשימה מבחינה תזרימית בתחילת הדרך, לצד אחוזי תשואה גבוהים יותר על ההשקעה.
ש לציין כי מס הרכישה צמוד לריבית של 4%, אך ברוב המקרים מדובר בהוצאה אפסית ביחס לרווח שמתקבל מהדחייה.

רוצים לקבל את הטיפים לפני כולם?

הרשמו לניוזלטר, ותישארו מעודכנים!